Photography 

 by  Michelle K.

         Na fotografii mě baví a zajímá úplně všechno. Focení mě  umožňuje umělecké vyjádření, je mou  pracovní realizací a nakonec je mým učitelem:  učí mě znát svět -  znovu a znovu. Tříbí moje pozorovací schopnosti a rozšiřuje mou vizuální paměť i rejstřík vnímaných barev, kontrastů, tvarů a emocí. Někdy mám pocit, že vnímám svět kolem sebe ve fotkách, a tak mám v hlavě spoustu záběrů minulých a i budoucích.  

     Celý proces vzniku fotografie je  tak  kreativní, a to je přesně pro mě. Od širokých technických schopností dnešních fotoaparátů, přes výběr a stylizaci toho co fotíme a  dnešní postprodukční vyspělou editaci či vysloveně grafickou práci až po finální portrét, fotografii, či fotoobraz. 

   Focení mě provází od malička. Jako malá jsem asistovala v improvizované koupelnové fotokomoře maminky snad tisíckrát a pamatuji si velmi detailně všechno, protože už tenkrát mě to moc bavilo. Nejkrásnější bylo jak se fotka pomalu začala objevovat ve vývojce na papíře … jako kouzlo. 

    Vizuální forma umění mě zajímala a zajímá i teoreticky, a tak byla “krása a její zákonitosti, symetrie, asymetrie a zákonitosti zlatého řezu” tématem mé diplomové práce.     


    

    Takže nakonec po přečtení spousty knih, absolvování mnoha kurzů i  letitém tréninku ( - který samozřejmě nikdy nekončí), fotím profesionálně i pro Vás.

      Moje práce můžete aktuálně sledovat na Facebooku  (@icanseeyourbeauty), a dále také na stránkách časopisu  www.ifotovideo.cz, kde sepravidelně účastním soutěží. 

      Ráda fotím krásu -  to, co lahodí našemu srdci a oku. A já vidím krásy kolem sebe hodně. 

      Fascinujeme mě lidská tvář. Dělá mi radost ukázat lidem “jak” jsou krásní. Je mou prací zdůraznit přednosti, počkat si na ty správné výrazy, vybrat správné světlo i situace, navodit komfortní atmosféru - prostě se zájmem se věnovat světu toho koho fotím až k finální sérii portrétů. Maximálně se snažím, aby samotné focení bylo pro Vás příjemným zážitkem, zábavou. Pomoci Vám odbourat stres ze zábran před fotoaparátem, který přirozeně většina z nás má, je také součástí moje práce.

    Dojímá mě dětská spontánnost a upřímnost. Zachytit dětskou nespoutanost, hravost - dětskost - těší moje srdce. A děti rostou tak rychle a nejde to vrátit, a tak vzpomínkové rodinné album by nemělo nikde chybět. 

   Ráda pracuji s protisvětlem a pohybem. Mám ráda plnou kompozici, dynamiku ve snímku.

   Taky fotím ráda intimitu přírody - to je takový můj výraz pro fotografii malých vesmírů ještě před dveřmi makra - třeba listy, květiny a různá zákoutí:-) Fotím i obrazy na zakázku

se zadaným tématem a s ohledem na souhru

s interiérem.

Můj fotoaparát:

  • NIKON D750

 

Oblíbení autoři:

  • Bryan Peterson

  • Roman Pihan

Oblíbený YouTube guru:

  • piximperfect

 

osobní profil také na

iFotovideo magazine: