top of page

music

 by Michelle K.

 

Kdo jsem a moje cesta sem

     Jsem z muzikantské rodiny. Všichni na něco hrají a zpívají, a tak to bylo a je i se mnou. Sbor, “liduška”, táboráky, flétnička, klavír, kytara, soutěže a dětské touhy a pokusy, … a taky tanec - vždyť tanec a hudba jde ruku v ruce. Takže pak pár let účinkování v pražských muzikálech jako členka taneční company (Pomáda, Rebelové, Kleopatra, aj.).

      A pak,  třebaže jen krátce, zase zpátky k hudbě v  revival Norah Jones (r. 2009). 

   Ale až později v dospělosti jsem objevila, že umím hudbu i tvořit, nejen interpretovat, a to se mi otevřely dveře k úplně jinému potěšení z muziky. 

    Skládání písniček je pro mne dnes osobní kreativní meditací. Nepíšu nikdy za žádným účelem. Účel si většinou najde mě. Hudba v hlavě - tenhle stav totálního pohlcení, ve kterém jsem ve spojení s intuicí, ve spojení se sebou, ve svém světě, tak tenhle pocit je naplňující a super.

    Pak přijde i spousta rutiny: trénink, nahrávání, mnoho mravenčí práce.

   

ALL_6997-Edit.jpg

Foto: Alena Chmelová

     A nakonec koncert pro Vás - a to je další velký zážitek. Když vidím, že diváci něco zažili. Viděla jsem radost  i slzy, zavřené oči i zvídavě  zamyšlené, uvolněnost i očekávání. Viděla jsem, že jsme zažili něco společně skrze hudbu a poezii textů. Takže vím, že to má smysl, protože co by byl člověk, kdyby byl jenom sám pro sebe?

ALL_7060-2_foto_Alena_Chmelová.jpg

 

Moje hudba a texty

   Moje písničky jsou takovým pop-šansonem se singl doprovodem piana. Stylově s prvky různých chutí: folk, jazz, blues, soul, ale především tedy pop a šanson. Texty jsou české a anglické, samozřejmě inspirované osobním prožitkem, ale ve finále rozpracované do otázek a otevřených témat, které se týkají nás všech: tedy láska, vztahy,  fantazie,  inspirace a poznání,  svět a naše místo tady. 

 

Koncerty

    Na koncertech zpívám dva bloky po 6 až 7 písních, tedy kolem 13 písní. Vše jsou mé autorské skladby s vlastními texty. Moje hudba je spíše komorní, intimní a emocionálně laděná. Doprovázím se na piano, nebo jen zpívám na své připravené aranže piana -  dle technických možností. 

   

Aktuálně můžete sledovat a slyšet na:

Plány a budoucnost

   Ráda bych rozvíjela  nové hudební nápady do dalších úrovní. S materiálem co mám se určitě dá pracovat v širším smyslu než zvládnu sama. Zatím moje aranže piana suplují kapelu,  ale většinu svých písní si umím představit v širším nástrojovém i vokálovém doprovodu. Moc ráda se spojím s dalšími muzikanty a posunu dál to, na co už sama nestačím. Vím, že je přede mnou hodně práce  ale mám to štěstí, že mě baví. Takže jestli jsi někdo, komu se líbí co dělám, a vidíš v tom potenciál pro spolupráci jak hudební tak manažerskou, tak se mi ozvi.

ALL_7065-2.jpg
bottom of page